fbpx

טיפים לבעלי עסקים – איך לעבור את משבר הקורונה בשלום?

מערכת crm לעסקים קטנים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בין רגע, ללא הכנה מוקדמת העולם כולו נכנס אל תוך משבר כלכלי, בריאותי וחברתי שאין לו סוף. וירוס קורונה, שהופיע לראשונה בדצמבר 2019 במחוז חובי בסין, אט אט צבר תאוצה והגיע גם למחוזותינו. מאז ועד היום, נאלצה המדינה לבצע כמה וכמה צעדי מנע, שברושם הטלת הגבלות חריפות על המשק הישראלי, כדי למנוע התפשטות של הווירוס. בתור בעלי עסקים, לצד החשש הטבעי מהבריאות, מקנן גם החשש לעסק שלכם ולמקור הפרנסה המרכזי של הבית. 

לוקחים אחריות – ניהול העסק בימי משבר

אם אתם רוצים לשמור על מינימום פעילות בבית העסק שלכם ולהצליח לשרוד את משבר הקורונה, חשוב לפעול בדרכים הבאות:

ניהול מרחוק – כל משימה אותה ניתן לבצע מרחוק, וכל עובד שיכול לעבוד מהבית, יעברו באופן מהיר לסגנון עבודה שכזה. לא רק לטובת העובד עצמו, אלא גם לעובדים החיוניים בצוות שלכם שלא יכולים לוותר על הגעה למשרדים או למפעל.
ניהול כלכלי – כדי לצמצם בצורה משמעותית את ההוצאות, אתם צריכים לבצע הסתכלות כלכלית מחודשת על כל המאזן שלכם. ניקוי הוצאות לא רלוונטיות, היא משימה שיכולה להשאיר לכם תזרים מזומנים שיחזיק את העסק בחיים.
ניצול טכנולוגיה – נסו לנצל את התקופה הקשה כדי להטמיע בבית העסק שלכם טכנולוגיות חדישות ומתקדמות שישרתו אתכם גם בעתיד. למשל, צמצום השימוש בעובדים בפסי הייצור, ומעבר לשימוש במכונות.

חושבים על העתיד, כבר מהווה

כל משבר הוא הזדמנות. על אחת כמה וכמה משבר שעוצר לחלוטין את המשק. אולי עכשיו אין לכם הכנסה מיידית והמצב הכלכלי קשה, אך אם תסתכלו על היום שאחרי ותנסו לאפשר לעסק שלכם להתייעל בצורה האפקטיבית ביותר, ייתכן ותצליחו למצוא את הפתרונות שיביאו אתכם להצלחה גם לאחר התקופה הקשה. חשיבה יצירתית היא שם המשחק והמפתח להצלחת העסק, מונח אצלכם ביד. אל תחששו לחקור ולנסות למצוא פתרונות לא שגרתיים. שכן, מדובר על מצב לא שגרתי בעליל שמחייב פעולות מהירות והתאמה כמעט יום יומית למתחרש. וכמובן, אל תשכחו לשמור על הבריאות!

מידע זה כוח, למדו הכל על השותפים העסקיים שלכם

אחד הלקחים העיקריים שלמדו בעלי עסקים ומנהלי חברות בזמן משבר הקורונה הוא כי זהירות בעסקים הוא אחד המרכיבים החשובים בעסקים מוצלחים. גם אם החברה שלכם לא נפגעה ישירות מהמשבר, סיכוי גבוה מאוד שנפגעה עקב שיתוף פעולה מסוים עם חברה אחרת אשר סבלה מחוסר יציבות בתקופה זו. שיתוף פעולה זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורת ספק, נותן שירות, לקוח גדול ועוד. 

לכן מומלץ מאוד לבעלי עסקים לנהל את הסיכונים שלהם בצורה נכונה ולעשות שימוש במודיעין עסקי איכותי אשר יספק להם את המידע הנחוץ לקבלת החלטות עסקיות. כמה הגורם איתו אנו מתכוונים לעשות עסקים הוא עסק יציב? מה מצבו הכלכלי? ועוד. 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

מערכת crm לעסקים קטנים

תוכנה לניהול העסק

עולם העסקים היום עוסק לא מעט בשיפור הניהול. עוד ועוד כלים שמתפתחים ועוד ועוד מודעות לכך שניהול טוב יותר ויעיל יותר, מאפשר הגברת

מערכת CRM לעסק

תהליך הטמעת CRM

את המונח CRM בטוח כבר שמעתם. הוא רווח מאוד בעולם העבודה וההייטק והוא מתייחס למערכות לניהול קשרי לקוחות, מערכות שיכולות לכלול פונקציות שונות.

Call Now Button